close
logo

رنگ پودری الکترواستاتیک

رنگ پودری الکترواستاتیک

 

خط رنگ پودری الکترواستاتیک

 

خط رنگ پودری یکی از بهترین و تخصصی ترین نوع رنگ برای مصارف مختلف به خصوص رنگ آمیزی های صنعتی مانند پروفیل ها می باشد. شرکت آلوم لند مفتخر است که از به روز ترین دستگاه‌های تمام اتوماتیک دنیا، در این واحد استفاده می نمایید تا محصولاتی با کیفیت، ارائه دهد.

رنگ های پودری، جزو رنگ ها کوره ایی هستند. این نوع رنگ ها، پس کشیده شدن و حتی خشک شدن روی سطح قطعه، ثابت و پایدار باقی نمی مانند. برای همین سطح رنگ آمیزی شده را درون کوره میگذارند تا حالتی سرامیکی به خود بگیرد. تنوع رنگ و طرح های زیاد در این نوع رنگ آمیزی باعث جلب توجه رنگ های کوره ایی در نظر صاحبان کارخانه‌ی پروفیل سازی، شد. به طوری که بیشتر این کارخانه ها از رنگ های کوره ایی برای پروفیل های خود استفاده می نمایند.

 

 

انواع زیر ساخت ها

 

وقتی آلومینیوم در فضای باز قرار می گیرد، سلول های آن به سرعت با اکسیژن هوا واکنش داده و اکسید آلومینیوم را تشکیل می دهند. برای جلوگیری از چنین اتفاقی روی سطح آلومینیوم را با ماده ایی به نام ALO می پوشانند.این ماده نمیگذارد رنگ روی سطح آلومینیوم بنشیند و روی سطح پوسته پوسته شده، به راحتی کنده می شود. به همین دلیل پیش از رنگ آمیزی باید برای رنگ پذیری سطح آلومینیوم، اقداماتی انچام دهیم که عبارتند از؛

 

  از یک ماده واسط بین رنگ و سطح آلومینیوم استفاده نماییم. بهترین ماده واسطه ایی بین رنگ و سطح قطعه، کروم می باشد اما این ماده بسیار سمی است و اگر وارد چرخه طبیعی شود، خسارات زیادی به محیط زیست وارد می کند. به خاطر همین محدودیت، در موارد خاصی از آن استفاده می گردد.

 

  با انجام یک عمل شیمیایی تخصصی مانند آنادایز، سطح آلومنیوم را ضخیم کرده و آن را در برابر اکسید شدن حفظ نمایند.

شرکت صنعتی آلوم لند به این زیر ساخت ها تسلط داشته و در تولید پروفیل های خود از آن ها استفاده می کند تا محصولاتی با بالاترین کیفیت را در اختیار مشتریانش قرار دهد.

 

 

 

خط رنگ پودری مناسب برای رنگ آمیزی پروفیل ها

 

خط رنگ پودری عمودی، معمولا گزینه بهتری برای رنگ آمیزی‌های صنعتی می باشد. چون ظریفتی چندین برار بیشتراز انواع دیگر (خط پودر افقی و پاور اند فری) دارد.

 

 

اجزای یک خط رنگ عمودی عبارتند از،

 

  از یک سیستم بارگیری مجز برخوردار است و دارای یک سری غلتک می باشد تا پروفیل ها را از حالت افقی، آرام آرام به حالت عمودی درآورد.

  از یک سیستم ترکیبی برای شست و شو استفاده می شود. این ترکیب شامل حالت اسپری و حالت آبشاری می باشد تا تمام سطح پروفیل ها سشته شده و آماده رنگ آمیزی گردند.

  بعد از مرحله شست و شو، نوبت خشک کردن پروفیل ها می رسد. برای این کار آن ها را درون کوره های خشک کن به صورت یکنواخت و با دمای 60 درجه سانتی گراد می گذارند. این مرحله باعث می شود تا در آینده، رنگ به خاطر چسبندگی بیشتری که این مرحله عاملش بوده، پایدارتر و ثابت تر بماند.

  در این خط ۴۸ گان اتومات وظیفه اسپری رنگ را در دو کابین به عهده دارند تعداد زیاد گان‌های پاشش مزیت دیگری هست که امکان اسپری یک نواخت و در نتیجه لایه رنگ یکنواخت در کلیه وجوه پروفیل آلومینیوم را امکان پذیر می‌سازد.

  در آخرین مرحله، پروفیل ها را با رعایت استاندارد های پخت رنگ، وارد کوره ایی با مسیر 100متری می کنند و  بعد از خارج شدن از کوره، یک سیستم تخلیه ایی اتوماتیک، پروفیل ها را از حالت عمودی به حالت افقی برمی گرداند و تک تک آن ها، در یک مسیر 50 متری، توسط تکنسین های کنترل کیفیت بررسی شده و بعد از تایید نهایی، به واحد بعدی فرستاده می شوند.

 

 

مزایای رنگ پودری  برای پروفیل آلومینیوم

 

از جمله مزایای که رنگ پودری بر روی پروفیل های آلومینیوم دارد مقاوم کردن آن در برابرگرما و اشعه uv می باشد. همچنین به پروفیل ها رنگ و طرح های زیبایی می بخشد، آن ها را براق تر کرده و قابل شست و شو می نماید. حتی از نظر زیست محیطی هم آن را سازگار می سازد. این مزیت ها باعث شده تا شرکت های ساخت پروفیل های آلومینیوم، مانند شرکت آلوم لند این رنگ آمیزی را به سایر رنگ آمیزی ها ترجیخ دهند.

 

 

برای مشاوره تماس بگیرید.آلوم فرم

 

 

راه های ارتباطی با آلوم لند

 

 

تلفن های تماس :

 

 09122645327  

09123794374 

 

 

___________________________

 

آدرس آلوم لند :

 

سه راه آدران، به سمت شهریار،

شهرک صنعتی زواره ای

 

 

___________________________

 

درباره  آلوم لند :

 

ما توانایی تولید انواع مقاطع و پروفیل آلومینیوم درجه یک  در مقیاس انبوه و با بالاترین کیفیت در کوتاهترین زمان را داریم

 

 

___________________________

 

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد