close
logo

واحد آلیاژ سازی

واحد آلیاژ سازی

یکی از ساده ترین و مهم ترین روش ها، برای تولید آلومینیوم، ریخته گری می باشد. از آنجا که اخیرا ساخت محصولات صنعتی با آلومینیوم، با یک روند سریع، رو به رشد می باشد، تولید آن هم زیاد شده و در نتیجه صنعت ریخته گری هم از اهمیت بیشتری برخوردار شده است. آلومینیوم خالص یا آلومینا یک فلز نرم است و به همین دلیل نمی توان در تمام صنایع از آن استفاده کرد برای همین باید قبل از هر چیزی آن را مقاوم کرد.

برای استحکام و مقاومت بیشتر آلومینا یا آلومینیوم خالص، آن را با فلزات دیگر ترکیب می کنند و یک آلیاژ جدید می سازند. این آلیاژ شامل 90 الی 96 درصد آلومینیوم است  و فلزات دیگر سهم خیلی کمی در ساخت آلیاژ آلومینیومی دارند.

 

هدف از آلیاژ سازی، تغییر و بهبود خواص ماده مانند چقرمگی، استحکام، سختی و… ا‌ست. فلزات خالص معمولا برای استفاده های عملی مناسب نیستند. برخی از خواص فلزات مانند دوام، سختی و… را می توان با اضافه کردن یک یا چند فلز دیگر به آن و تولید آلیاژ، بهبود بخشید. به طور کلی آلیاژ ها بسیار مفیدتر از مواد اولیه تشکیل دهنده شان هستند. به طور مثال آلومینیوم خالص یک فلز سبک با مقاومت نه چندان بالایی می باشد، اما با افزودن مس و منیزیم به آن و تولید یک آلیاژ جدید از این 3  ماده، آلیاژی با استحکام به مراتب بالاتر از تک تک فلزات قبل به وجود می آید. آلیاژ های آلومینیوم به دلیل وزن پایین و استحکام بالایشان، در صنایع هواپیما سازی، فضاپیما و موشک سازی و همچنین ساخت وسایل نقلیه کاربرد های فراوانی را دارا می باشند. برنج آلیاژی است که از مخلوط مس و روی مذاب و برنز آلیاژی است که از مخلوط مس و قلع مذاب بدست می آید.

آلیاژ ها همیشه از ترکیب دو یا چند فلز به وجود نمی آیند، بلکه می توان از ترکیب یک یا چند فلز با یک یا چند غیر فلز، آلیاژهایی مقاوم با استحکام بالا به وجود آورد. فولاد یکی از معروف ترین آلیاژ هایی است که از ترکیب آهن که یک فلز بوده، با کربن که یک ماده غیر فلزی می باشد، به وجود می آید. اصطلاح فولاد برای آلیاژ های آهن که بین 0/025 تا حدود ۲ درصد کربن دارند بکار می‌رود. فولادهای آلیاژی غالبا با فلزهای دیگری نیز همراهند. خواص فولاد به درصد کربن موجود در آن، عملیات حرارتی انجام شده بر روی آن و فلزهای آلیاژ دهنده موجود در آن بستگی دارد. فولاد های آلیاژی با افزودن فلز کُرُم به آنها تبدیل به فولاد زنگ نزن می شوند. فولاد های آلیاژی با توجه به درصد کربن استفاده شده در آن ها و استحکامشان در مواد و صنایع بسیاری کاربرد های فراوانی را دارا می باشند، از ساخت کارد و چنگال گرفته تا ساخت سیم و لوله و همچنین استفاده در صنایع ساختمان سازی، پل سازی و… .

 

مزایایی که با ریختگری به دست می آید

 

  می توان طراح ها و اشکال هندسی دقیق و پیچیده ایی را روی قطعات آلومینیومی ایجاد کرد.

  در این روش ضایعات تولید، بسیار بسیار کم است.

  اگر یک قالب با طراحی خوب داشته باشیم، خطا بین طرح مورد نظر و قطعه ساخته شده، در کمترین میزان خود، خواهد بود. 

  می توان با آن، قطعات میان تهی مانند پروفیل ها را ساخت. این کار با فلزات دیگر به سختی انجام می شود.

 

 

مشخصات آلیاژ آلومینیوم

 

اولین و رایج ترین انتخاب صنعتگران برای ساخت قطعات مختلف، آلیاژ آلومینیوم است چون دارای ویژگی هایی می باشد که آن را منحصر به فرد می کند. این ویژگی ها عبارتند از؛

 

  محصول نهایی ریخته گری آلومینیوم، دارای ابعاد و اندازه هایی است که با نمونه اولیه کاملا متناسب هستند.

   قطعاتی که محصول ریخته گری می باشند؛ هم سبک هستند، هم زیبا و هم مقاوم

  از نظر اقتصادی مقرون به صرفه اند، چون نسبت به هزینه پرداختی طول عمر زیادی دارند و مشتریان در اکثر صنایع، بدون دغدغه قیمت، از آن استفاده می کنند.

  به خاطر مقاومت خوبی که در برابر خوردگی دارد، در بخش های مختلف صنعتی، از آن استفاده می شود.

  در رسانای حرارت، توانمندی است و رسانایی حرارتی بسیار بلایی دارد.

  می توان به راحتی با انواع روش هایی مانند جوش کاری، لحیم کاری، حتی پرچ کاری، چسب زدن و میخ به یک سطح دیگر آن را متصل کرد.

  این فلز آلیاژی قابل بازیافت می باشد. حتی می توان اضافات آن، در هنگام تولید را جمع کرده و دوبار به چرخه تولید بازگرداند. (چرخه ذوب و ریخت)

 

 

 شرکت آلوم لند، با داشتن بهترین کوره ها و ماهرترین متخصصان و کارگران کارآزموده، با کیفیت ترین محصول را برای ارائه به مشتریانش تولید می کند.آلوم لند، کیفیت محصول تولیدی را در اولویت کارهایش قرار داده و اهمیت زیادی برای سرعت تحویل، قائل است.

 

 

برای مشاوره تماس بگیرید.آلوم فرم

 

 

راه های ارتباطی با آلوم لند

 

 

تلفن های تماس :

 

 09122645327  

09123794374 

 

 

___________________________

 

آدرس آلوم لند :

 

سه راه آدران، به سمت شهریار،

شهرک صنعتی زواره ای

 

 

___________________________

 

درباره  آلوم لند :

 

ما توانایی تولید انواع مقاطع و پروفیل آلومینیوم درجه یک  در مقیاس انبوه و با بالاترین کیفیت در کوتاهترین زمان را داریم

 

 

___________________________

 

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد