close
logo

پروفیل های اختصاصی آلومینیوم چیست؟

پروفیل های اختصاصی آلومینیوم چیست؟

 

 

پروفیل آلومینیوم اختصاصی از آلومینیوم که فراوان‌ترین ماده معدنی موجود در پوسته زمین است تولید میشود اگر چه آلومینیوم به طور معمول در طبیعت به فرم خالص وجود ندارد. آلومینیوم از بوکسیت، که یک ماده معدنی است که از معادن بخش‌های مختلف جهان قابل حصول است، استخراج می‌شود. تا سال 1888 تنها یک فرایند اقتصادی قابل اجرا برای تولید انواع پروفیل آلومینیوم ارائه شده بود.
بوکسیت معدنی، خرد شده و در  آب پراکنده می‌شود. خاک رس و سیلیس به عنوان محصولات جانبی حذف می‌شوند و بوکسیت باقی‌مانده در کوره خشک می‌شود و با کربنات‌سدیم تجارتی و آهک مخلوط می‌شود. این مخلوط حاصله، قبل از حرارت دیدن در کوره کلسیناسیون، از تعدادی مرحله فرآوری عبور می‌کند. ماده حاصله، آلومینا است، این ماده به شکل پودری بوده و ترکیب شیمیایی اکسیژن و آلومینیوم است.

 

برای به دست آوردن آلومینیومی که دارای قابلیت استفاده بعنوان ماده اولیه در فرایند پرس اکستروژن و تولید پروفیل آلومینیوم اختصاصی باشد، در ابتدا باید آلومینیوم از کوره‌ی ذوب فلزات و سپس از فرآیندهای آلیاژسازی عبور کند، در طی این فرآیندها، مقادیر مورد نیاز از عناصر آلیاژساز از قبیل مس، منیزیوم، سیلیکون و منگنر به آلومینیوم ‏ افزوده می‌شود تا یک آلیاژ با ویژگی‌های مورد نظر تولید شود.

 

 

ویژگی های پروفیل آلومینوم اختصاصی

 

وزن کم:

وزن آلومینیوم، در حدود یک سوم وزن آهن، فولاد، مس یا برنج است که همین ویژگی، مدیریت فرایند پروفیل اکستروژن آلومینیوم و تولید پروفیل آلومینیوم اختصاصی را ارزان‌تر و این فلز را به یک فلز جذاب برای استفاده در کاربردهایی تبدیل می‌کند که در آنها کاهش وزن از اولویت زیادی برخوردار است، مثل حمل و نقل و یا کاربردهای دیگری که در آنها از قطعات متحرک استفاده می‌شود.

 

مقاومت بالا:

می‌توان در فرایند تولید پروفیل اکستروژن آلومینیوم ، پروفیل را بگونه‌ای تولید کرد که دارای مقاومت مورد نیاز برای بیشتر کاربردهای صنعتی باشند و بدلیل ماهیت فرایند پرس اکستروژن، می‌توان بر حسب نیاز، مقاومت بخش‌هایی از قطعه را از طریق تغییر ضخامت دیواره در زمان طراحی مقاطع پروفیل آلومینیوم را افزایش داد. در کاربردهایی که در آنها سایش سرد وجود دارد، می‌توان به راحتی از فرایند تولید پروفیل اکستروژن آلومینیوم استفاده کرد، چرا که آلومینیوم بر اثر سرما، محکم‌تر و مقاوم‌تر می‌شود.

 

 

ویژگی‌های منحصر بفرد پروفیل اکستروژن آلومینیوم

 

یکی از ویژگی‌های پروفیل اکستروژن آلومینیوم و پروفیل های آلومینیومی وجود مقاومت بالا نسبت به وزن ماده است، همین امر سبب شده است که از پرس اکستروژن برای تولید پروفیل آلومینیوم مورد نیاز در کاربردهایی از قبیل صنعت هوافضا، صنعت و ساختمان و پل‌ها که در آنها حمل بار، یک مشخصه اساسی است استفاده شود.
مقاومت در برابر خوردگی:  ویژگی پروفیل آلومینیوم اختصاصی این است که دارای مقاومت بسیار عالی در برابر خوردگی میباشد. پروفیل های آلومینیومی اکستروژن دچار زنگ‌زدگی نمی‌شوند و سطح آلومینیوم، توسط اکسید آلومینیوم محافظت می‌شود، می‌توان این محافظت را با انجام آنودایزینگ آلومینیوم، خدمات رنگ پودری و یا سایر فرآیندهای پوششی افزایش داد.

 

 

مزایای پروفیل آلومینیوم اختصاصی صنعتی

 

 رسانایی حراتی بسیار عالی:  بر مبنای وزن و قیمت پروفیل آلومینیوم اختصاصی، می‌توان گفت که آلومینیوم، حرارت و سرما را بهتر از سایر فلزات مرسوم هدایت می‌کند، همین ویژگی پروفیل آلومینیوم اکستروژن را به یک ماده ایده‌آل برای کاربردهایی که در آنها به مبدل‌های حرارتی یا گرمازدایی نیاز است؛ تبدیل کرده است.از طرفی میتوان با استفاده از تکنولوژی ترمالبریک پروفیل های آلومینیومی اکستروژن را عایق گرما و سرما کرد. انعطاف‌پذیری طراحی قالب اکستروژن این امکان را به طراح می‌دهد تا مقاطع پروفیل آلومینیوم را به گونه ایی طراحی کند که اتلاف حرارتی در منازل و سایر اجزا را بهینه‌سازی نماید.

رسانای بسیار مناسب الکتریسیته: آلومینیوم، بار الکتریکی به دست نمی‌آورد، استفاده از پروفیل های آلومینیوم اختصاصی در کاربردهای ولتاژ بالا و در صنایع الکترونیک که در آنها میدان مغناطیسی وجود دارد، بسیار مناسب است.

غیر قابل اشتعال و غیر سمی بودن: آلومینیوم نمی‌سوزد و حتی در دماهای بسیار بالا نیز مواد سمی تولید نمی‌کند.

ویژگی بازتابندگی: می‌توان با انجام عملیات پولیشینگ و براشینگ بر روی سطح  آلومینیوم، اجزای آلومینیومیِ بسیار بازتابنده را تولید کرد، می‌توان از این ویژگیِ پروفیل های آلومینیوم اختصاصی برای ساخت پروفیل آلومینیوم باربند ماشین یا کاربردهایی که در آنها حفاظ‌سازی مناطق در برابر  نور، امواج رادیویی یا تشعشعات فروسرخ مطلوب است، استفاده کرد.

 

 

مزیت های آلومینیوم اختصاصی

 

در تولید پروفیل های اختصاصی برای تولید درب و پنجره در ابعاد و سفارش مشتری مزیت های بسیار زیادی لحاظ میگردد :

 

   استفاده از آلومینیوم مرغوب در ساخت درب و پنجره

  استفاده از شیشه های دو و سه جداره

  نصب سریع و آسان

  استفاده از یراق آلات با کیفیت عالی

  هوابندی مناسب و …

 

 

 

راه های ارتباطی با آلوم لند

 

 

تلفن های تماس :

 

 09122645327  

09123794374 

 

 

___________________________

 

آدرس آلوم لند :

 

سه راه آدران، به سمت شهریار،

شهرک صنعتی زواره ای

 

 

___________________________

 

درباره  آلوم لند :

 

شرکت آلوم لند تولید کننده انواع پروفیل آلومینیوم با تنوع بالا  با نیم قرن سابقه

 

 

___________________________

 

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد