close
logo

پروفیل های اختصاصی آلومینیوم چیست؟

پروفیل های اختصاصی آلومینیوم چیست؟

 

پروفیل آلومینیوم اختصاصی چیست؟

پروفیل آلومینیوم اختصاصی همانطور که از اسمش پیداست به صورت کاملا اختصاصی و برحسب نیاز مشتریان طراحی و تولید ( قالب اکستروژن) می شود.فرآیند اکستروژن به تولید کنندگان پروفیل آلومینیوم امکان  طراحی و تولید مقاطع مختلف برای مصارف متفاوتی را می دهد. شاید بیشترین کاربرد پروفیل اختصاصی در صنایع ساختمانی  برای تولید درب و پنجره، مخصوصا پنجره دوجداره را داشته باشد ولی  پروفیل های آلومینیوم اختصاصی به دلیل مزیت های بسیاری که دارد امروزه محبوبیت بسیار زیادی در دیگر صنایع مانند کشاورزی، تولید ماشین آلات و ابزار مهندسی و ...... نسبت به  دیگر فلزات  دارد. شرکت آلوم لند با در اختیار داشتن تیم مهندسی مجرب و بهترین خط تولید و ماشین آلات ، نهایت دقت و تلاش خود را برای طراحی و تولید پروفیل آلومینیوم اختصاصی با  بالاترین کیفیت را در سرلوحه خود قرارداده است

 

کاربرد پروفیل آلومینیوم اختصاصی

  با توجه به اینکه کارخانجات و صنایع تولیدی برای رفع نیازهای خود از پروفیل های آلومینیومی استاندارد و یا اصطلاحا عمومی استفاده می کنند ولی  با اینحال در بسیاری از موارد نیاز به مقاطع پروفیلی خاص دارند و تولید کنندگان پروفیل آلومینیوم برای پاسخگویی به این گونه درخواستها، تولید پروفیل آلومینیوم بر اساس عملکرد و سفارش  را انجام می دهند.  

پروفیل آلومینیوم بدلیل ویژگیهای شاخص مانند سبکی، شکل پذیری و مقاومت زیاد در برار زنگ زدگی و خوردگی، کاربردهای بسیار زیادی در صنایع مختلف مانند ساختمان سازی، کشاورزی، تولید ماشین آلات و ابزار مهندسی دارد. این نیاز صنایع پروسه تولید پروفیل آلومینیوم را در دهه های اخیر متحول کرده است بطوریکه در حال حاضر هر مقطعی از پروفیل آلومینیوم در زمان کوتاه قابل طراحی و تولید می باشد.

 

طراحی پروفیل آلومینیوم اختصاصی

 برای طراحی و ساخت پروفیل آلومینیوم   بطور معمول از فرآیند اکستروژن استفاده می شود که بطور خلاصه در زیر تشریح می شود:

 

فرآیند اکستروژن

با در نظر گرفتن انعطاف پذیری یکی از مهم ترین خصوصیت آلومینیوم است، اکستروژن را می توان پروسه شکل دهی  آلومینیوم در مقاطع مختلف نامید. گروه صنعتی آلوم لند با در اختیار داشتن خط تولید کامل پروفیل آلومینیوم، توانایی تولید هر نوع قالب آکستروژن را در سریعترین زمان برای ارائه محصولی با کیفیت را دارا می باشد.

 اکستروژن را می توان پروسه شکل دهی  آلومینیوم در مقاطع مختلف نامید. در این فرآیند آلومینیوم تا 500 الی 600 درجه حرارت داده تا اصطلاحا نرم و چکش خوار شود و برای شفرم دهی و ایجاد مقاطع مختلف به قالب تزریق و تحت فشار قرار می گیرد. این فرآیند به تولید کنندگان امکان ساخت پروفیل الومینیومی با کاربری خاص در مقاطع مختلف از استوانه ای یا لوله ای تا فرم های پیچیده  در متراژهای زیاد تولید کنند.

 

این پروسه و فرآیند در ده مرحله انجام می پذیرید:

1- قالب اکستروژن را تا دمای 500 درجه حرارت داده می شود (اینکار باعث افزایش طول عمر قالب و یکنواختی جریان فلز می شود ) و در پرس اکستروژن قرار می گیرد

2- در این مرحله بیلت یا همان شمش آلومینیومی را در کروه تا دمای 500 درجه حرارت داده تا نرم و اصطاحا چکش خوار  شده و آماده شکل پذیری در قالب شود.

3- بیلت حرارت دیده و آغشته به روان کننده را به صورت مکانیکی به پرس اکستروژن منتقل می شود

4- در این مرحله بیلت در داخل پرس اکستروژن تحت فشار تا 15000 تن  به قالب اکستروزن تزریق می شود

5- آلومینیوم اکسترود شده  تحت فشار از دهانه قالب خارج می شود

6- پس از خروج آلومینیوم اکسترود شده روی یک ریل بوسیله یک فن و حمام آب بصورت یکنواخت خنک می شود که اصطلاحا به آن کوئیچ گفته می شود

7- در این مرحله اکسترود را هنوز کاملاسرد نشد بوسیله اره داغ در طول تعیین شده برش داده می شود

8- بعد از تمام شدن مرحله برش  به میز خنک کننده هدایت میشود تا به درجه حرارت میط برسد

9- در این مرحله ناصافی آلومینیوم اکسترود شده بوسیله کشش از دو سر پروفیل گرفته می شود تا صاف شود

10-  در مرحله اخر به میز برش انتقال داده می شوند تا در اندازهای 6 تا 21 فوت برش داده شوند و پس از آن در کوره اصطلاحا کهنه می شوند  

در پایان این فرآیند جهت افزایش استحکام کششی تحت عملیات حرارتی قرار می گیرند .

انواع فرآیند اکستروژن آلومینیوم:

چهار روش اکستروژن بطور معمول مورد استفاده قرار می گیرند

1- اکستروژن مستقیم

2- اکستروژن غیر مسقیم

3- اکستروژن گرم

4- اکستروژن گرم و سرد

 

استاندارد آلیاژ اکستروژن

متداول ترین آلیازمورد استفاده در فرایند اکستروژن سری 6063 – 6061 و 7004 است

 

 

مزیت های پروفیل آلومینیوم اختصاصی

وزن کم

آلومینیوم نسبت به دیگر آهن آلات و فلزات دیگر مانند فولاد، مس و برنج وزن بسیار کمتری دارد که در نتیجه باعث کاهش هزینه های فرایند اکستروژن آلومینیوم میشود و همچنین باعث سهولت حمل و نقل، نصب و ... میشود.

 

مقاومت بالا

یکی از ویژگی های پروفیل آلومینیوم اختصاصی، تغییر مقدار مقاومت قطعات آن در فرایند پرس اکستروژن است که در این فرایند آلومینیوم بر اثر سرما مقاوم تر میشود و میتوان در انواع بخش های صنعتی از آن استفاده کرد.

 

رسانایی حراتی

فلز آلومینیوم یکی از بهترین رساناهای حرارتی و سرمایشی است که پروفیل آلومینیوم اختصاصی را به گزینه ای عالی برای استفاده  به عنوان مبدل های حرارتی و سرمایشی تبدیل میکند. همچنین با استفاده از تکنولوژی ترمال بریک میتوان پروفیل های آلومینیومی اختصاصی را عایق سرما و گرما کرد.

 

غیر قابل اشتعال

فلز آلومینیوم به هیچ وجه نمی سوزد و حتی در درجه های حرارت بسیار بالا هیچگونه گار سمی از خود تولید نمیکند و میتوان گفت فلزی سالم و فاقد هرگونه ضرری است.

 

مقرون به صرفه بودن

اکستروژن آلومینیوم می تواند یک فرآیند تولید مقرون به صرفه باشد، به ویژه برای دوره های تولید با حجم بالا.

 

قابل بازیافت بودن

آلومینیوم بسیار قابل بازیافت است و آن را به یک انتخاب سازگار با محیط زیست برای کاربردهای خاص تبدیل می کند.

 

معایب پروسه آکستروژن

 

مقاومت محدود: در حالی که اکستروژن های آلومینیومی قوی و بادوام هستند، ممکن است سطح مقاومت متفاوتی نسبت به سایر مواد مانند فولاد داشته باشند.

 

محدودیت‌های پوشش سطح: دستیابی به پوشش‌های سطحی خاص با اکستروژن آلومینیومی، مانند پرداخت با براقیت بالا، می‌تواند دشوار باشد.

 

هزینه‌های ابزار: هزینه‌های اولیه ابزارآلات برای اکستروژن آلومینیوم می‌تواند گران باشد، به‌ویژه برای اشکال پیچیده.

 

ضایعات و ضایعات: برخی از ضایعات اغلب در طول فرآیند اکستروژن آلومینیوم تولید می شوند که می تواند هزینه های تولید را افزایش دهد.

قیمت پروفیل آلومینیومی اختصاصی

امروزه قیمت پروفیل آلومینیوم اختصاصی به دلیل نوسانات قیمت به صورت کیلویی محاسبه میشود و عوامل بسیاری مانند ضخامت پروفیل، کیفیت و ... در تعیین قیمت نهایی تاثیر گذار هستند.
برای اطلاع از قیمت های پروفیل اختصاصی آلومینیوم همین الان با مشاوران ما در آلوم لند تماس بگیرید.

 

نوع پروفیل آلومینیوم اختصاصی

قیمت هر کیلوگرم ( تومان)

 

پروفیل آلومینیوم استاندارد اختصاصی خام 180000
پروفیل دوجداره استاندارد اختصتصی سفید 195000
پروفیل دوجداره استاندارد اختصاصی آنادایز مات 200000
پروفیل دوجداره استاندارد اختصاصی آنادایز براق 230000
پروفیل دوجداره استاندارد اختصاصی رنگ طرح چوب 245000

 پروفیل اختصاصی ترمال بریک بر اساس نوع پلی آمید مصرف شده  از 7000 تا 12000 هزار تومان مابه التفاوت قیمت دارد.

 

 

 

پنجره آلومینیومی اختصاصی

همانطور که گفته شد بیشترین کاربرد پروفیل آلومینیوم اختصاصی، در تولید پنجره های آلومینیومی است. پنجره اختصاصی پنجره ئهایی هستند که از پروفیل آلومینیوم اختصاصی تولید میشوند و شکل، مقطع، رسانایی حرارتی و سرمایشی، انتقال صدا و ... همگی طبق خواسته مشتری به صورت اختصاصی تولید میشود و تمامی مشکلات و ایراداتی که در پنجره های آلومینیومی معمولی مشاهده میشد رفع میگردد.
پنجره های آلومینیومی اختصاصی به دو دسته ترمال بریک و نرمال تبدیل میشوند که در ادامه توضیح میدهیم.

 

پنجره آلومینیومی ترمال بریک

پنجره های ترمال بریک اختصاصی دارای نوعی تیغه عایق حرارتی از جنس پلی آمید است که باعث ورود و خروج هرگونه سرما و گرما به داخل میشود. این تیغه بین پروفیل داخلی و خارجی پنجره قرار میگیرد.

 

پنجره آلومینیومی نرمال 

در پنجره های اختصاصی نرمال تیغه عایق وجود ندارد و به همین دلیل این پنجره ها به صورت کامل عایق نیستند و طبیعتا قیمت پنجره های آلومینیومی نرمال از پنجره های ترمال بریک ارزان تر است و همچنین مقدار آلومینیوم به کار رفته در این پنجره ها کمتر است.

 

مزیت های استفاده از پنجره پروفیل آلومینیومی اختصاصی 

قیمت ارزان تر نسبت به پنجره های آلومینیومی معمولی

دوام بالا

عایق صدا

عایق حرارتی و گرد و غبار

دارای قابلیت بازیافت

تولید در انواع مدل ورنگ های مختلف

استفاده از رنگ های کاملا شفاف و متالیک

دارای گارانتی و ضمانت

قابلیت نصب شیشه‌های تک و دوجداره

مقاومت و استحکام بالا

غیر قابل اشتعال

 

چگونگی خرید و سفارش پروفیل آلومینیوم اختصاصی

 در مرحله نخست برای نتیجه بهتر می بایست با تولید کننده مشاوره فنی گرفته شود برای اینکار مشاوره شرکت آلوم لند در خدمت شما هستند

 برای طراحی قالب اکستروژن نقشه فنی باید تهیه شود که در صورتی سفارش دهنده توانایی تهیه نقشه ندارد ، شرکت آلوم لند خود با توجه به نیاز و عملکرد پروفیل آلومینیوم اختصاصی ، نقشه فنی قالب را تهیه می کند.

  ساخت قالب اکستروژن از مراحلی که دقت و تخصص فراوانی نیاز دارد. شرکت آلوم لند با داشتن تیم تخصصی و واحد کنترل کیفی می تواند به بهترین شکل ساخت قالب را انجام دهد.

 استفاده از بهترین متریال و بیلت آلومینیوم استاندارد برای تولید پروفیل آلومینیوم اختصاصی ، می تواند کیفیت تولید را تا حد مطلوب بالا ببرد. شرکت آلوم لند استفاده از بهترین متریال را تضمین می کند.

 

شرکت آلوم لند با بهره گیری از به روز ترین تکنولوژی های روز دنیا و استفاه از با کیفیت ترین مواد اولیه آماده تولید پروفیل اختصاصی شما به کمک مهندسین اختصاصی خود میباشد. آنچه آلوم لند را از دیگر تولیدکنندگان متمایز می کند استفاده از بهترین مواد اولیه می باشد که در راستای نیم قرن سابقه ی آلوم لند، همواره رضایت مشتریان را جلب نموده است. همچنین کادر مجرب، زمانبندی دقیق در انجام سفارشات، رعایت اصول و استانداردهای بین المللی همگی در کنار هم باعث برتری مجموعه آلوم لند در صنعت شده است.

 

 

ثبت نظر

برای مشاوره تماس بگیرید.آلوم فرم

 

 

راه های ارتباطی با آلوم لند

 

 

تلفن های تماس :

 

 09122645327  

09123794374 

 

 

___________________________

 

آدرس آلوم لند :

 

سه راه آدران، به سمت شهریار،

شهرک صنعتی زواره ای

 

 

___________________________

 

درباره  آلوم لند :

 

ما توانایی تولید انواع مقاطع و پروفیل آلومینیوم درجه یک  در مقیاس انبوه و با بالاترین کیفیت در کوتاهترین زمان را داریم

 

 

___________________________

 

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد