close
logo

طراحی پروفیل آلومینیوم

طراحی پروفیل آلومینیوم

 

 

طراحی پروفیل آلومینیوم

 

آلوم لند بعنوان یکی از تولیدکنندگان انواع پروفیل های آلومینیوم، مفتخر است که با تیم فنی و حرفه ایی خود در جهت تولید پروفیل های متنوع در رنگ ها و ضخامت های متفاوت، در خدمت هموطنان عزیز می باشد. تیم حرفه ایی شرکت آلوم لند، به تمام موارد کلیدی و مهم در طراحی پروفیل آلومینیوم و همچنین قالب های اکستروژن آلومینیوم اشراف و تسلط داشته و از این دانش در تولید بهترین و با کیفیت ترین محصولات آلومینیومی استفاده می کند.

عواملی که در طراحی پروفیل آلومینیوم مهم است از جمله مواردیست که باید در اکستروژن آلومینیوم مد نظر گرفته شده باشد. آلومینیوم یک فلز با ویژگی های فلزی مخصوص به خود است که می توانیم طراحی های ذهنی خود را با داشتن تنها یک طرح زیبا و انتخاب یک آلیاژ مناسب، به مرحله اجرا درآوریم البته بعضی از این طراحی ها قابل اجرا نیستند چون فرآیند اکسترود آلومینیوم بسیار پیچیده است.

 

پروفیل های آلومینیومی

 

پروفیل آلومینیوم به خاطر ویژگی های منحصر به فردی که دارد، در صنایع مختلف از جمله ساخت و تولید پرده زبرا، مورد استفاده قرار گرفته است. دلایلی که در ساخت پروفیل های این نوع پرده ها، از آلومینیوم استفاده می شود، عبارتند از؛

 

  وزن کم

  مقاومت بالایی که در برابر زنگ زدگی دارند

  به نسبت ویژگی های منحصر به فردش، قیمتش پایین است.

  مستحکم است و دارای عمری طولانی می باشد.

  نیاز به رنگ آمیزی ندارند

  نگهداری آن آسان بوده و بسیارمستحکم است.

  شکل پذیری خوبی دارد و می توان در انواع اشکال هندسی آن را تولید کرد.

 

علاوه بر تمام ویژگی هایی که گفته شد، پروفیل آلومینیوم، بیشتر به خاطر زیبایی خاصی که به پرده های زبرا می بخشد، در این نوع پرده ها استفاده می گردد.

 

 شاید برای شما مفید باشد: طراحی و ساخت قالب اکستروژن 

فاکتورهای مهم در طراحی کردن پروفیل های آلومینیوم

یک طراحی خوب پروفیل آلومینیوم، دارای ویژگی های زیر می باشد؛

 

  یک دیواره‌ی اتکا دارد

  کمترین حفره ها و فضا های بسته را دارد.هرچه تعداد این حفره ها کمتر باشد هزینه نهایی پروفیل ساخته شده کمتر و مقرون به صرفه تر خواهد بود.

  تا جایی که امکان دارد تقارن در آن رعایت شده و از اشکال نا متقارن پرهیز شود (ضخامت دیواره های آن ها یکنواخت باشند)

  آن ها دارای شیارها و تو رفتگی های متعددی هستند. ایجاد کردن شیار در بین حفره ها، باعث می شود اجزای پروفیل آلومینیوم راحت تر کنار هم قرار بگیرند.

  از گوشه تیز در طراحی آن ها استفاده نمی شود.

 

برای کم شدن و به صرفه تمام شدن تولید و ساخت پروفیل های آلومینیومی فقط کافی است، از یک طراحی درست و مهندسی حرفه ایی استفاده کرد. مثلا یک پروفیل آلومینیوم را فرض کنید که هم از گوشه های تیز (گزینه 5)در طراحی آن استفاده نشده و هم در آن تا جایی که امکان دارد ، فضا های بسته(گزینه 2) وجود ندارد.

 

 

ساده کردن طراحی پروفیل آلومینیوم با تقسیم کردن مقطع به دو قسمت :

با رعایت نکاتی که گفته شد هم هزینه های تولید کاهش میابد و هم سرعت عملیات اکستروژن، در مقطع های دایره ای شکل، افزایش می باید.همچنین برای اینکه اکسترود کردن مقاطع دایره ایی پیچیده به راحتی انجام شود میتوان آن را به چند قسمت تقسیم کرد . مانند شکل زیر که مقطع پروفیل دایره ایی شکل، به صورت دو لوله تقسیم بندی شده اند

 

طراحی قالب اکستروژن آلومینیوم | تولید پروفیل آلومینیوم

 

تیم حرفه ایی شرکت آلوم لند، می تواند قالب های اکستروژن را در شکل ها و اندازه های متفاوت طراحی کند. قالب ها یا اکستروژن آلومینیوم صاف با پروفیل های مسطح و جامدند و یا توخالی بوده و می توان اشکال متفاوتی را با آن طراحی نمود.در فرآیند تولید پروفیل آلومینیوم، خمیر آلومینیوم از قلب عبور داده می شود. در نتیجه پروفیل شکل قالب را  به خود می گیرد. با تغییر دادن قالب ها می توان پروفیل های اکستروژن متنوعی تولید کرد.

شرکت آلوم لند، با ارائه بهترین خدمات در زمینه تولید و ساخت پروفیل های آلومینیومی متنوع توانسته خودش را  به عنوان یکی از معتبرترین شرکت های ساخت آلومینیوم و محصولات آلومینیومی، معرفی کرده و توانسته موقعیت خودش را بین رقبایش ارتقا دهد.

 

 شاید برای شما مفید باشد: واحد پوشش سطح 

نکات مهم در طراحی قالب اکستروژن پروفیل آلومینیوم

 

تعیین محل حفره، عمدترین مسئله در طراحی قالب اکستروژن پروفیل ها می باشد. به جایی که بیشترین سرعت فلوي مواد وجود دارد، مرکز ثقل مقطع گفته می شود که باید تا حد ممکن به کناره های قالب، نزدیک باشد. یک مقطع منظم باید به گونه ایی قرار بگیرد تا محور تقارن آن منطبق بر مرکز قالب باشد.

با این وجود گاهی مشتری بر اساس نیازی که دارد، قالبی با جزییات خاصی را طراحی می کند که سه عامل حفره ها، ضخامت ها و زبانه ها در هر یک متفاوت است. از طرفی نوع رفتار فلز آلومینیو م، بر حسب نوع آلیاژ آن، در ساخت قالب اکستروژن، محدودیت هایی ایجاد می کند.

به طور مثال عرض دهانه خروجی جزو محدودیت هایی است بر روی طراحی قالب پرس اکستروژن تاثیر می گذارد. تیم حرفه ایی طراحی پروفیل آلومینیوم آلوم لند، با در نظر داشتن این محدودیت ها، اقدام به طراحی مقاطع مختلف آلومینیوم می کند. به این ترتیب شرکت معتبر و حرفه ایی آلوم لند، توانسته با وجود محدودیت هایی که در تولید اکستروژن وجود دارد، تمام نیازهای مشتریانش را رفع کرده و مقطعی با در نظر گرفتن تمام جوانب بسازند.

 

پروفیل آلومینیوم چیست؟

 

آلومینیوم فلزی با ارزش است که کاربرد آن را تقریبا در همه جای زندگی روزمره مشاهده می کنیم. این فلز امروزه یکی از پر استفاده ترین فلزها محسوب می شود؛ از جمله دلایل استفاده زیاد این فلز، سبکی، مقاوم بودن در برابر خوردگی و زنگ زدگی، ساخت پذیری آلومینیوم و ... می باشد. برای آشنایی با پروفیل آلومینیوم باید گفت که در واقع پروفیل آلومینیوم قطعه‌هایی با سطح مقطع معین و طول بلند آلومینیومی است که در وزن های متفاوتی وجود دارد.

همچنین پروفیل آلومینیوم جلوه زیبا تری نسبت به سایر دارد. این پروفیل دارای رنگی روشن و سفید مانند است که تا حدودی درخشندگی کمی نیز دارد. روشنی رنگ پروفیل آلومینیوم و جذابیت ظاهری اش باعث کاربرد بالای این پروفیل در ساختمان سازی شده است. پروفیل آلومینیوم با ظرافت و زیبایی ظاهری خود می تواند انتخاب خوبی برای استفاده در درب و پنجره ساختمان ها باشد.

 

تولید پروفیل آلومینیوم

 

برای تولید پروفیل آلومینیوم ابتدا باید قالبی طراحی و ساخته شود، این قالب جهت اکسترود آلومینیوم نیاز می باشد. دقت در ابعاد و طراحی این قالب، تاثیر بسزایی در در کیفیت پروفیل آلومینیوم و قیمت تمام شده آن دارد. اگر بخواهیم یک تعریف کلی از عملیات اکستروژن داشته باشیم می توانیم بگوییم اکستروژن فرآیندی است که توسط آن بیلت های آلومینیومی تحت فشار از داخل قالب با شکلی خاص عبور کرده و سطح مقطعی را تولید می کنند. بیلت های آلومینیوم مواد اولیه برای تولید پروفیل آلومینیوم هستند.برای تولید پروفیل آلومینیوم نیاز به پیش گرم کردن بیلت های آلومینیوم داریم، بعد از آن بیلت ها را درون دستگاه قرار می دهند و پس از طی مراحلی پروفیل تشکیل می شود.

 هر بیلت دارای بخشی به نام ته بیلت می باشد. ته بیلت شامل 6 تا 8 درصد طول انتهای بیلت است که قابل استفاده نیست و مورد استفاده قرار نمی گیرد.

پروفیل تولید شده پس از گذراندن مرحله اکسترود به میز خنک کننده انتقال داده می شود و پس از آن نوبت تاب گیری پروفیل ها و تولید مقطع می باشد. برای اینکه محدودیتی در تولید پروفیل به طول دلخواه وجود نداشته باشد و حتی بتوان پروفیلی با طول بسیار زیاد ساخت پس از اتمام یک بیلت ، بیلت های بعدی به طور متوالی درون دستگاه قرار می گیرند.

شرکت آلوم لند مجهز به خط تولید پروفیل آلومینیوم و بیلت های آلومینیوم می باشد که قادر به تولید انواع مقاطع پروفیل آلومینیوم و انواع آلیاژهای آن می باشد. شرکت آلوم لند با رعایت استاندارد های تدوین شده از سوی موسسه استاندارد کشور و استفاده از ترکیب شیمیایی و خواص فیزیکی مندرج در جداول تدوین شده موسسه استاندارد صنعتی، تمام تلاش خود را برای تولید محصولات با کیفیت می نماید.

 

نکات مهم در تولید پروفیل آلومینیوم

 

1.کاهش ضایعات تا حد ممکن اهمیت بالایی در تولید دارد ، برای کاهش ضایعات تولید  باید در تمامی مراحل تولید  دما ، فشار و سرعت را به طور دقیق کنترل کرد و این سه متغیر را در حد لازم و صحیح خودشان نگه داشت. پیچیدگی روابط بین این سه متغیر سبب تفاوت تلورانس میزان سختی پروفیل های تولید شده است.

2.اگر یک بخشی از پروفیل آلومینیوم ضریب اکستروژن کمتری داشته باشد، تاثیر منفی روی عملکرد کار مکانیکی آن قسمت می گذارد. ضریب اکستروژن قالب به آن کار مکانیکی می گویند که طی اکسترود پروفیل صورت می گیرد.

 

 

ثبت نظر

برای مشاوره تماس بگیرید.آلوم فرم

 

 

راه های ارتباطی با آلوم لند

 

 

تلفن های تماس :

 

 09122645327  

09123794374 

 

 

___________________________

 

آدرس آلوم لند :

 

سه راه آدران، به سمت شهریار،

شهرک صنعتی زواره ای

 

 

___________________________

 

درباره  آلوم لند :

 

ما توانایی تولید انواع مقاطع و پروفیل آلومینیوم درجه یک  در مقیاس انبوه و با بالاترین کیفیت در کوتاهترین زمان را داریم

 

 

___________________________

 

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد