close
logo

مقاطع آلومینیوم چیست؟

مقاطع آلومینیوم چیست؟

 

مقاطع آلومینیوم چیست؟
مقاطع آلومینیوم در سه شکل جامد، نیمه توخالی و توخالی تولید میشوند که از آلومینیوم ساخته شده و به صورت کلی مقاطع آلومینیوم در صنایع مختلفی مانند صنایع هوافضا، پزشکی، ورزشی، ساختمان سازی، نظامی و ... مورد استفاده قرار میگیرد.
مقاطع آلومینیوم با استفاده از نوعی شمش آلومینیومی به نام بیلت ساخته میشود.

 

مقاطع آلومنیویم چگونه ساخته میشود؟
مقاطع آلومینیوم از طریق روش اکسترود یا اکستروژن آلومینیوم ساخته میشود.
به صورت کلی میتوان گفت عملیات اکستروژن یا اکسترود الومینیوم ، یک فرایند مورد استفاده برای ایجاد اشیاء از یک مقطع ثابت است. در این روش مواد تحت فشار قرار داده شده و یا کشیده شده و از طریق یک قالب مطابق سطح مقطع مورد نظر خارج می شود. دو مزیت اصلی این روند بیش از دیگر فرآیندهای تولید توانایی اکسترود مقاطع بسیار پیچیده و همچنین به کارگیری مواد شکننده هستند، چرا که مواد فقط تحت تنش فشاری و برشی هستند. کیفیت سطح بسیار عالی از دیگر ویژگیهای عملیات اکستروژن می باشد. اکستروژن ممکن است در دو حالت اکستروژن مداوم (از لحاظ نظری تولید مواد به طور نامحدود و طولانی) و یا نیمه پیوسته (تولید بسیاری از قطعات)صورت پذیرد. فرآیند اکستروژن را می توان با مواد گرم یا سرد انجام داد. عموما مواد اکسترود شده شامل فلزات، پلیمر، سرامیک، بتن، خمیر و مواد غذایی می باشند. محصولات اکستروژن به طور کلی "extrudates" نامیده می شود.
اگر نیاز به اطلاعات بیشتری درباره فرایند اکستروژن آلومینیوم دارید حتما مقاله طراحی و ساخت قالب اکستروژن را مطالعه کنید.

 

مزایای استفاده از روش اکسترود:
  اول از همه، توان بالایی در شکل دهی دارد.
  قطعاتی که تولید می کند، یکدست است.
  دارای یک قیمت مناسب می باشد.
  توان و راندمان بسیار بالایی دارد.
  محصولی بسیار با کیفیت هم از لحاظ ظاهری و هم از لحاظ فنی تولید می کند. چون فاضلاب صنعتی و دود ندارد، به محیط زیست آسیبی نمی رساند.

 

کاربرد مقاطع آلومینیوم
در دنیای امروز فلز آلومینیوم به یکی از کارآمدترین فلزها در صنعت مبدل شده است به گونه ای که در برخی موارد جایگزین محصولات فلزی می شود. آلیاژ آلومینیوم به دلیل مقاومت بالا در برابر فشار و عواملی از قبیل رطوبت و دما ی بالا، وزن سبک و شکل پذیری خوبی که دارد در میان صنعتگران جای باز کرده است. یکی از مهم ترین موارد مصرف این فلز در پروفیل ها می باشد که با شکل پذیری بالا، وزن سبک گزینه ی مناسبی برای استفاده در ساخت این محصول به حساب می آید. وزن سبک این آلیاژ همچنین سبب استفاده بی شمار آلومینیوم در صنایع هوایی شده است. در حال حاضر پروفیل آلومینیوم در ساختمان و صنعت مورد استقبال فراوانی بوده و کاربردهای ویژه ای دارد.


طراحی مقاطع پروفیل آلومینیوم
آلوم لند برای طراحی و تولید مقاطع آلومینیوم مورد نیاز مشتری قبل از تولید نهایی با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی نمونه ای از آن را به مشتری نشان داده میشود تا کاملا بر اساس خواسته مشتری تولید شود و خواسته و رضایت شما در اولویت قرار داده میشود.

 

پروفیل درب و پنجره آلومینیوم
چرا بهتر است برای درب و پنجره از پروفیل آلومینیوم استفاده کنیم؟ مزیت های پروفیل آلومنیوم نسبت به دیگر پروفیل ها چیست؟

 

وزن پایین و استحکام بالا
یکی از مهم ترین و بهترین ویژگی هایی که فلز آلومینیوم دارد و آن را از بقیه فلز ها متمایز میکند سبک بودن و استحکام بالای این فلز است که حتی باعث شده در ساخت بدنه هواپیما ها از این فلز استفاده شود.
درب و پنجره هایی که در ساخت آن ها از فلز آلومینیوم استفاده میشود دارای استحکام بالا، وزن بسیار پایین و دوام بالا هستند که باعث میشود در زمان طولانی آسیب زیادی به آن ها وارد نشود و دارای تغییر شکل نشوند.

 

آب بندی و هوابندی خوب
فلز آلومینیوم عایق صورتی بسیار مناسبی است و از فلز های دیگر عملکرد بهتری در آب بندی و هوابندی دارد.

 

 

کاربرد آلومینیوم در صنایع مختلف
طبق آمار بدست آمده، مصرف سرانه آلومینیوم در 20 سال آینده پیش بینی شده است  از 6 کیلو به 10 کیلو می رسد. بالاترین مصرف سرانه در دنیا برای کشور های کانادا و آمریکا با سرانه مصرف 30.27 و 94.22 کیلوگرم است.
همانطور که مشاهده میکنید پروفیل آلومینیوم در صنایع مختلف کاربرد بسیار زیادی دارد و بدون آن که متوجه آن باشید در ساخت بیشتر ابزار و ماشین آلان اطراف شما از مقاطع پروفیل آلومینیوم استفاده شده است.
اگر شما هم قصد تولید و استفاده از مقاطع آلومینیوم را دارید و کیفیت و تمیزی آن برایتان اهمیت دارد پس نیاز به یک شرکت معتبر مانند آلوم لند در زمینه تولید انواع مقاطع پروفیل آلومینیوم دارید.
آنچه آلوم لند را از دیگر تولیدکنندگان متمایز می کند استفاده از بهترین مواد اولیه می باشد که در راستای نیم قرن سابقه ی آلوم لند، همواره رضایت مشتریان را جلب نموده است. همچنین کادر مجرب، زمانبندی دقیق در انجام سفارشات، رعایت اصول و استانداردهای بین المللی همگی در کنار هم باعث برتری مجموعه آلوم لند در صنعت شده است.
این مجموعه با تولیداتی منطبق بر استاندارهای روز آماده ی پاسخگویی به تمامی نیازهای مشتریان و صنعتگران گرامی می باشد. با در نظر گرفتن تغییرات لحظه ای قیمت آلومینیوم برای گرفتن  استعلام قیمت با کارشناسان آلوم لند در ارتباط باشید.

 

 

ثبت نظر

برای مشاوره تماس بگیرید.آلوم فرم

 

 

راه های ارتباطی با آلوم لند

 

 

تلفن های تماس :

 

 09122645327  

09123794374 

 

 

___________________________

 

آدرس آلوم لند :

 

سه راه آدران، به سمت شهریار،

شهرک صنعتی زواره ای

 

 

___________________________

 

درباره  آلوم لند :

 

ما توانایی تولید انواع مقاطع و پروفیل آلومینیوم درجه یک  در مقیاس انبوه و با بالاترین کیفیت در کوتاهترین زمان را داریم

 

 

___________________________

 

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد