close
logo

خدمات پانچ

خدمات پانچ

 

 

خدمات پانچ ورق آلومینیوم :

 

خدمات پانچ ورق آلومینیوم، یکی از فرآیندهای بسیار تخصصی است که شرکت ها و کارخانه های تولید کننده آلومینیوم، برای تولید محصولات خود از آن استفاده می کنند. در انجام این فرآیند از دستگاه پانچ CNC  استفاده می شود که توسط رایانه کنترل می گردد. به این ترتیب با دادن تنظیمات دلخواه به رایانه، می توان انواع اشکال هندسی را در کوتاهترین زمان، بر روی ورق های آلومینیوم حک نمود.

 

دستگاه پانچ CNC

 

دستگاه پانچ CNC، یکی از جدیدترین و به روزترین دستگاه های پانچ دنیا است. همانطور که گفته شد، سرعت انجام آن بسیار بالا بوده و قابلیت برش ورقه هایی با هر جنس و ضخامتی را دارد. حتی می توان با استفاده از این نوع پانچ، پنل های مشبک برای دکوراسیون داخلی و یا هر هدف دیگری را ساخت.

برای فهمیدن این که توانایی یک دستگاه پانچ  CNC چقدر است، باید به محورهایی که در آن استفاده شده است دقت کنید. چون بین آن ها رابطه مستقیمی وجود دارد. یعنی با افزایش تعداد محورهای دستگاه، توانایی و مانور آن هم زیادتر می شود. این موضوع بر قیمت طرح تولیدی نیز تاثیر می گذارد.

 

پانچ ورق

 

پانچ ورق یا پانچ CNC، یک ابزار است که بر روی فلزات نیرو وارد کرده و باعث شکل دهی آن ها می گردد و به ایجاد سوراخ و یا حفره ها در ورق هایی با متریال های متفاوت گفته می شود که ضخامتشان بسته به موارد کاربردشان متفاوت خواهد بود و به صورت محصولات مختلف مانند انواع درب و پنجره های دو جداره آلومینیومی کشویی وارد بازار می شوند.

از نظر قدرت اندازه گیری، پانچ CNC، نسبت به پانچ های سنتی، قوی تر است. یکی از خدمات دیگری که پانچ ورق ارائه می دهد، این است که ورق های آلومینیوم را بدون محدویت و بدون توجه به جنس یا ضخامتشان، پانچ می کند.

با این شیوه می توان قطعاتی بادوام و با کیفیتی را ساخت چون نرم افزارهایی مانند  CADو CAM باعث شده اند که دستگاه پانچ ورق، بتواند با دقتی بسیار بالا قطعاتی بسیار پیچیده را تولید کند.

 

شاید برای شما مفید باشد: تولید پروفیل آلومینیوم

امتیازات استفاده از خدمات پانچ ورق آلومینیوم

 

بعضی از پردازش ها به گونه ایی هستند که کارایی و زیبایی محصولات را افزایش می دهند. برای مثال خدماتی که پانچ ورق آلومینیومی ارائه می دهد، به ترتیب زیر می باشد. در برش و فرم دهی قطعات سرعت بالایی دارد و در شکل دهی اشکال پیچیده، از دقت بسیار بالایی برخوردار است. این توانایی را دارد تا اشکال ساده تا پیچیده را در ورق های فلزی و غیر فلزی ایجاد و برش ها و سوراخ کاری های بسیار صاف و تمیزی را در سطح فلز ایجاد نماید.

پانچ با این دستگاه کمترین میزان ضایعات متریال را دارد و می تواند شیارهای بسیار ریزی به اندازه ی یک میلی متر را در فلزات ایجاد کند ولی انجام آن، بستگی به جنس و ضخامت فلز دارد و در نهایت اینکه، توانایی این را دارد تا به صورت همزمان چندین قطعه را در یک ورق ایجاد نماید.

 

ورق آلومینیوم پانچ شده

 

حفره ها یا سوراخ هایی که روی ورق های آلومینیومی ایجاد می شوند و به آن ها ظاهری مشبک می دهند، به وسیله نیرویی شکل می گیرد که دستگاه پرس پانچ صنعتی، همزمان با برش دادن سطح ورق آلومینیومی، بر روی آن وارد می کند. زمانی که یک ورق آلومینیوم را پانچ می کنیم، شاهد خلق یک اثر زیبای هنری خواهیم بود که برای دکوراتیو داخلی و خارجی، یک انتخاب فوق العاده می باشد. از ورق های آلومینیوم برای ساخت صفحه‌های تزئیینی استفاده می کنند اما برای ساخت محافظ دستگاه یا کفپوش ها، فلز پانچ شده گزینه بهتری می باشد.

 

شاید برای شما مفید باشد: طراحی و ساخت قالب اکستروژن

روش کار با دستگاه پانچ ورق

 

از این روش برای برش های دو بعدی استفاده می کنند. باید قبل از هرکاری طرحی را که قرار است دستگاه اجرا کند، تبدیل به فایل هایی کنیم که دستگاه بتواند آن را بخواند. برای این کار طرح را باید به صورت فایل های اتوکدی در بیاوریم و آن را به صورت یک فایل قابل خوانش در دستگاه وارد کرده و اجرا کنیم. این مرحله زمان بر نیست. در مرحله بعد، ورق های آلومینیومی را بر روی ذستگاه پانچ گذاشته و با نظارت یک اپراتور ماهر، عمل پانچ ورق را انجام می دهیم.

 

موارد مصرف پانچ ورق

 

ورق های پانچ شده با شکل ها و ضخامت های متفاوت، کاربردهای متفاوتی دارند. آن ها علاوه بر مصارف صنعتی، در زمینه هنر و معماری هم مورد استفاده قرار می گیرند که عبارتند از :

 

•   محافظ هواکش های موتورخانه‌

•   ساخت قطعه های مختلف لوازم خانگی

•   ساخت ایستگاه‌های اتوبوس

•   تولید صنایع فلزی و دکوراسیون

•   ساخت حفاظ برای نیروگاه برق

•   ساخت حفاظ برای دکل‌های مخابراتی

•   مصارف تزئین مثلا در سقف و دیوارهای آسانسور

•   ساخت حفاظ برای زندان‌ها

•   ساخت درهای پارکینگ، ورودی منازل و انبارها

•  کاربرد فراوان در پروزه‌های صنعتی، ساختمانی، بهداشتی، پتروشیمی، ورزشی و کشاورزی

 

ثبت نظر

برای مشاوره تماس بگیرید.آلوم فرم

 

 

راه های ارتباطی با آلوم لند

 

 

تلفن های تماس :

 

 09122645327  

09123794374 

 

 

___________________________

 

آدرس آلوم لند :

 

سه راه آدران، به سمت شهریار،

شهرک صنعتی زواره ای

 

 

___________________________

 

درباره  آلوم لند :

 

ما توانایی تولید انواع مقاطع و پروفیل آلومینیوم درجه یک  در مقیاس انبوه و با بالاترین کیفیت در کوتاهترین زمان را داریم

 

 

___________________________

 

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد